Čierne na bielom - predaj

Predaj * Martinus * ArtForum Pantarhei

Objednávka CD Bigbíťák

Objednávka CD
CD Bigbíťák

Návštevnosť

580520
DnesDnes160
VčeraVčera270
Tento týždeňTento týždeň1251
Tento mesiacTento mesiac2465
CelkoveCelkove580520

Čitáreň

Video vyhľadávanie

Foto

V Slovenskej národnej strane sa prebudila múmia

Lubo 11 obcankaBalzamovanie, známe nielen pred Kristom ale aj po druhej svetovej, bolo vyjadrením túžby po nesmrteľnosti, prípadne po udržiavaní spomienok na človeka, ktorý sa chcel stať nezabudnuteľným. Pokiaľ ide o konkrétnu osobu, tak je to len hra „poznám – nepoznám“, prípadne otázka v televíznej súťaži Milionár. Horšie je, keď skupina, spoločnosť, politická strana chce oživiť zabalzamovanú ideológiu, ktorá dnes vyvoláva skôr úsmev ako vážne zamyslenie sa nad aktuálnosťou jej posolstiev.  

Čítať ďalej: V Slovenskej národnej strane sa prebudila múmia

Prezentácia projektu RTVS Ľuba Beláka na verejnom vypočutí

Belak rtvs

Prezentácia projektu RTVS Ľuba Beláka na verejnom vypočutí

Vážené dámy, vážení páni,

Ďakujem za pozvanie na stretnutie s členmi Výboru Národnej rady SR pre kultúru a médiá. Pre mňa to znamenalo opätovne oživiť moje myšlienky o verejnej službe a tak prispieť k verejnej diskusii, ktorú by malo dnešné stretnutie odštartovať.

Čítať ďalej: Prezentácia projektu RTVS Ľuba Beláka na verejnom vypočutí

Odpoveď Ľuba Beláka na neodoslaný list predsedu národnej rady Pavla Pašku

Lubo_11_obcankaOdpoveď Ľuba Beláka na neodoslaný list predsedu národnej rady Pavla Pašku

Vážený pán predseda Národnej rady Slovenskej republiky Pavol Paška,

ako som predpokladal, nereagovali ste na môj list, ktorý som Vám zaslal prostredníctvom emailu dňa 31.7.2012. Preto sa ešte raz na Vás obraciam so žiadosťou o vysvetlenie postupu Výboru pre kultúru a médiá. Viem, že Vy osobne za nekorektný a neetický priebeh vypočutia kandidátov na generálneho riaditeľa nie ste priamo zodpovedný, ale som si istý, že ako ústavný činiteľ ste povinný reagovať na sťažnosti tohto druhu. Aj napriek tomu, že Vás do parlamentu priviedli hlasy sympatizantov Smeru, na poste predsedu parlamentu vykonávate službu pre všetkých občanov Slovenskej republiky. Nie len pre svojich voličov.

Čítať ďalej: Odpoveď Ľuba Beláka na neodoslaný list predsedu národnej rady Pavla Pašku

Protest Ľuba Beláka, kandidáta na generálneho riaditeľa RTVS

Lubo_11_obcankaProtest Ľuba Beláka, kandidáta na generálneho riaditeľa RTVS,

voči priebehu verejného vypočutia v Národnej rade SR

 

Vážený pán predseda Národnej rady Slovenskej republiky Pavol Paška,

obraciam sa na Vás so sťažnosťou týkajúcou sa verejného vypočutia kandidátov na generálneho riaditeľa Rozhlasu a televízie Slovenska.

Ako riadne prihlásený a potvrdený kandidát na generálneho riaditeľa RTVS som sa 30.7.2012 dostavil do historickej budovy Národnej rady SR, kde som na základe žrebu (a nie losu, ako bolo uvedené v pozvánke predsedu Dušana Jarjabka) mal predstúpiť pred Výbor pre kultúru a médiá v dobrej viere, že budú zachované pravidlá verejného vypočutia uvedené v prílohe k uzneseniu č.25 zo dňa 28. Júna 2012. Uvádza sa v ňom rovnosť podmienok pre všetkých kandidátov na generálneho riaditeľa RTVS. Už to, že som sa až v deň verejného vypočutia dozvedel o skrátení času na predstavenie svojho projektu na 10 minút, bolo aj z pohľadu všetkých kandidátov obmedzením, ktoré radikálne zmenilo možnosť plnohodnotne sa pripraviť a predstaviť v nezmyselne krátkom čase základné rysy projektov, ktoré Výbor dostal spolu s prihláškou a ostatnými dokumentmi potrebnými na splnenie zákonných podmienok voľby. Počet schválených kandidátov bol podľa všetkého známy už 18.7.2012 a tak o zmene podmienok mohol pán predseda Dušan Jarjabek informovať vopred. S vedomím, že každý kandidát po úprave podmienok mal 10 minút na predstavenie projektu a 15 minút na zodpovedanie otázok členov Výboru, som predstúpil pred verejnosť a v dobrej viere som predniesol svoj prejav, ktorý sa opieral najmä o základnú úvahu o verejnej službe a poslaní verejnoprávnej inštitúcie. Rátal som s tým, že sa členovia Výboru pre kultúru a médiá vopred zoznámili s mojim projektom a v čase vyhradenej pre otázky doplním to, čo je prípadne nejasné, či vyvoláva otázky.

Čítať ďalej: Protest Ľuba Beláka, kandidáta na generálneho riaditeľa RTVS

Projekt riadenia a rozvoja RTVS

Lubo_11_obcankaPonúkam Vám celý projekt, ktorý som predložil Výboru NR SR. Chcel by som ním otvoriť diskusiu o verejnoprávnych médiách, ktorá na Slovensku chýba už dvadsať rokov.

Svoju prácu poskytujem ako materiál zhrňujúci stav a perspektívy nielen verejnoprávnych, ale aj komerčných médií v novom svete SLOBODNÉHO VÝBERU.

Pridajte sa!

 

ROZHLAS A TELEVÍZIA SLOVENSKA

AKO NÁRODNÉ AUDIOVIZUÁLNE CENTRUM

projekt riadenia a rozvoja RTVS

júl 2012

Autor: PhDr. Ľubomír Belák

 

Čítať ďalej: Projekt riadenia a rozvoja RTVS

PREČO?

Lubo_11_obcankaPREČO?

Médiami prebehla správa, že patrím k uchádzačom na post generálneho riaditeľa RTVS. Priznám sa, tento druh strohých nič nehovoriacich informácií nemám rád. Prečo? Jednoducho správa nehovorí nič o tom, čo ma viedlo a dnes ma opäť vedie zúčastniť sa vypočutia. Neviem ako ostatní kolegovia „budúci generálni riaditelia“ vnímajú voľbu nového šéfa rozhlasu a televízie, ale pre mňa je to skôr výzva opäť sa vybrať na stretnutie s kompetentnými pánmi a dámami a opäť tvrdiť to, čo som tvrdil pred dvadsiatimi rokmi, keď som sa vrátil zo sveta a priniesol som plný kufor skúseností ako fungujú média v iných krajinách.

Čítať ďalej: PREČO?

Dnešný dátum

štvrtok, 6 máj 2021
15:47:26

Návštevníci

Práve tu je 95 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Novinky

KDE BOLO, TAM BOLA... KDE BOLO, TAM BOLA... 2021-02-21 - V týchto dňoch vzniká v Slovenskej televízii (RTVS) nový... Čítaj viac
Nebeská električka Nebeská električka 2021-01-31 - Nie každý si prizná, že začiatky majú aj svoje konce. Najmä... Čítaj viac

JEvents Calendar

May 2021
S M T W T F S
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5