Návštevnosť

237093
DnesDnes445
VčeraVčera595
Tento týždeňTento týždeň445
Tento mesiacTento mesiac6359
CelkoveCelkove237093

Čitáreň

Video vyhľadávanie

Foto

Videogaléria

Arab mi šahá na babu, já mu snad oči vydlabu.....

Lubo 11 obcanka....spieva na Youtube Jarek Nohavica.

Fakty: Text piesne vznikol na romantickú, až erotickú ústrednú melódiu Lelouchovho filmu Muž a žena.

Tu sú slová pesničky:

Šabadabada, šabadabada šabadadádá.

Arab mi šahá na babu, já mu snad oči vydlabu.

Zabiju toho Barabu, toho Barabu, Alibabu, ze Sýrie.

 

Arab mi šahá na babu, já mu snad oči vydlabu.

Zabiju toho Barabu, toho Barabu, Alibabu, pokud mě nezabije...

Čítať ďalej: Arab mi šahá na babu, já mu snad oči vydlabu.....

Rozlúčka so spevákom

Kristof-kovbojRozlúčka so spevákom

Je len málo vecí, ktoré ľudí bytostne spája. Žiaľ, medzi ne patrí aj posledná rozlúčka so zosnulým. O to smutnejšia je vtedy, keď odíde človek, ktorý celý život venoval úsmevom, zábave, presnejšie zábavnej hudbe. Takým je a dnes musím poznamenať „bol“ Jožko Krištof.

Spoznal som ho v Tatra revue. Známom bratislavskom kabarete, ktorý sa práve prostredníctvom svojich hercov, spevákov, hudobníkov a tanečníkov natrvalo zapísal do dejín divadelného umenia. Dnes si už na tento typ divadelnej scény môžeme len zaspomínať. Waldemar Matuška spieval: „To všechno vodnés čas....“

Jožko Krištof patril do generácie slovenskej speváckej špičky, ktorá priniesla so sebou vtedy nový pohľad na populárnu hudbu. Swing zostal pamiatkou na päťdesiate roky a dopredu sa dostával rock, pop. Na túto loď prestúpil aj Jožko. Šesťdesiate roky pre neho znamenali nielen novú hudbu, ale aj veľký záujem poslucháčov. Začali sa rodiť hity. Maria, Marianna, Dajana a Nervózna família. Na doskách kabaretu dostal priestor aj ako herec.

Čítať ďalej: Rozlúčka so spevákom

Ostrov All inclusive

plaz2

Dnes prší. Poviete si, no a čo. Pre mňa to bolo jedno z prekvapení, ktoré ma očakávalo na dovolenke. Ostrov, ktorému som venoval svoj čas, ale aj pár eur, sa v cestovných ponukách charakterizuje ako miesto, kde svieti slnko 270 dní do roka. Je jasné, že som bol dažďom poctený ako turista, ktorý hľadá zvláštnosti. Povráva sa, vlastne je to súčasť gréckej mytológie, že ho od Dia dostal darom boh Helius. Pri rozdeľovaní Zeme zabudol Zeus na bola slnka a tak mu uprostred mora špeciálne pre neho vymodeloval zbrusu nový ostrov Rhodos.

Čítať ďalej: Ostrov All inclusive 

Ireney Baláž . Žalmy

 

ireney balz

K dejinám sa nevyjadrujú len prozaici a blogeri, ale aj básnici,

akým je môj priateľ Ireney Baláž

 

    ŽALMY

     Prečo sa prejedáme dejinami...Pane?

     Aby nám popol padal na hlavy

                                  ako bezohľadná samizdatová smietka

                                  nebies?

 

Čítať ďalej: Ireney Baláž . Žalmy

Lochneská obluda . 1. časť

Lubo 11 obcankaLochneská obluda sa opäť objavila na hladine jazera AOSS.


Prešlo niečo vyše roka a na pokojnej hladine AOSS sa opäť vynorila Lochneská obluda. Kto sa nezaujíma o dejiny jazera AOSS určite nevie, čo má táto obluda na rováši. Tá ako niekdajšia Správkyňa preosiala financie občanov jazera tak, že zo 14 miliónov slovenských korún z roka 2008 zostalo po niekoľkých rokoch na účtoch niekoľko núl. Navyše napriek protestom obyvateľov prenajala jazero za podmienok, ktoré viedli k jeho strate a vytečeniu životodarnej vody. Tento typ obludy má niekoľko zvláštností. Má niekoľko hláv a chvostov, a priestor v jednom nemenovanom denníku, kde si môže uverejňovať články podľa svojho Gusta. Len ťažko ju možno chytiť za ten správny chvost a otrepať jej tú správnu hlavu. Je to viacživelník (na rozdiel od obojživelníka).

Čítať ďalej: Lochneská obluda . 1. časť

Otvorený list ministrovi kultúry Marekovi Maďaričovi od Ľuba Beláka

Lubo 11 obcankaOtvorený list ministrovi kultúry Marekovi Maďaričovi od Ľuba Beláka

 

 

 

Vážený pán minister kultúry Marek Maďarič,

dovoľ, aby som v mojom liste použil familiárnejší tón už aj vzhľadom na to, že sme si pri stretnutiach v Slovenskej televízii kedysi tykali. Ty si bol schopný dramaturg a ja rozbehnutý televízny producent. Bolo to v čase, kedy Slovenská televízia pripravovala také diela, ktoré sa aj dnes môžu pokojne uvádzať na televíznej obrazovke bez toho, aby sme sa hanbili.

Čítať ďalej: Otvorený list ministrovi kultúry Marekovi Maďaričovi od Ľuba Beláka

Mário a kúzelník odišli do Večnosti

koenigsmarkMário a kúzelník odišli do Večnosti

Minulý týždeň, v kriku prezidentských volieb v Čechách, potichu odišiel môj priateľ Alex Koenigsmark. Vážil som si ho nielen preto, že bol pre mňa vzorom televíznej a divadelnej dramaturgie, ale najmä pre jeho inštinkt pri hľadaní pravdy a nekompromisnosť v používaní slova.

Priateľmi sme sa nestali preto, že by sme chodili spolu do školy, alebo sme mali spoločné cesty na mape česko-slovenskej kultúry. Stretli sme sa na pôde centra P.E.N. Bolo to zvláštne stretnutie. V tom čase bývalý predseda Slovenského centra P.E.N. nepochopiteľne vystúpil proti osobnosti Václava Havla, čo mu českí priatelia a s nimi aj Alex nevedeli odpustiť. Aj napriek tomu neodmietli stretnutie v Luhačoviciach. S Alexom sme od začiatku vedeli, že stojíme na rovnakej palube názorov. Tak to bolo aj v prípade môjho postoja voči predsedovi Slovenského centra P.E.N., kde som porušil štábnu kultúru a postavil som sa proti nemu na stranu českých spisovateľov.

Čítať ďalej: Mário a kúzelník odišli do Večnosti

Pre M. Šmatláka

Vážený pán Šmatlák,

vidím, že odmietate poskytnúť odpovede na moje otázky tykajúce sa AVF a filmu Posledný autobus. Ak mate problémy s pojmami, tak si ich vygooglujte. Na Vaše sémantické kľučkovanie nemám čas a ani chuť. Vo Vašom prípade máte toho času asi veľa.

Preto žiadam, aby ste do 30.4. postúpili moje požiadavky Rade fondu, keďže Vy mi ich poskytnúť neviete, pripadne nechcete. V prípade, že tak neurobíte, budem to chápať ako odopretie poskytovania informácii.

Už raz, keď ste boli členom "krízového" manažmentu p. Rybníčka v STV, som mal tú česť sa s Vami stretnúť. Vtedy to znamenalo koniec verejnej služby vo verejnoprávnom médiu. Zdá sa mi, že rovnakú prax ste si so sebou priniesli do ďalšej verejnoprávnej inštitúcie.

Neočakávam od Vás, osobne, už žiadne odpovede. Vidím, že je to zbytočné. Verejnosť si sama urobí obraz o verejnej službe AVF v podaní riaditeľa tejto inštitúcie.

Zdravím

Ľubo Belák

 

V Bratislave, 21.4.2012

Dnešný dátum

pondelok, 18 december 2017
23:20:15

Návštevníci

Práve tu je 57 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Novinky

My sme LES My sme LES 2017-11-19 - Naše pľúca sú vzduch, ktorý dýchame. Naše ruky sú stromy,... Čítaj viac
Ó, Mamma Mia, už aj Kočiš tancuje! Ó, Mamma Mia, už aj Kočiš tancuje! 2017-11-12 - Možno takto zareagoval návštevník premiéry muzikálu Mamma... Čítaj viac
Októbrový krst LP platne The Players Októbrový krst LP platne The Players 2017-10-06 - 4. októbra pred 60timi rokmi vypustili prvú družicu zeme,... Čítaj viac
Slovo o Rómeovi a Júlii Slovo o Rómeovi a Júlii 2017-10-01 - Na začiatku bolo slovo. Táto okrídlená veta vypožičaná... Čítaj viac

JEvents Calendar

December 2017
S M T W T F S
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Videogaléria