Čierne na bielom - predaj

Predaj * Martinus * ArtForum Pantarhei

Objednávka CD Bigbíťák

Objednávka CD
CD Bigbíťák

Návštevnosť

518218
DnesDnes232
VčeraVčera402
Tento týždeňTento týždeň1015
Tento mesiacTento mesiac634
CelkoveCelkove518218

Čitáreň

Video vyhľadávanie

Foto

Vážený pán premiér Matovič, nezvolávajte demonštráciu na 17. novembra!

Lubo 11 obcanka„Dňa 17. novembra, Hodžovo námestie, pred prezidentským palácom, o 16. hod.“ sa nesie správa sociálnymi sieťami, sms-kami. Pre zmenu nepôjde o testovanie národa na infekčnosť Covid-19. Pôjde o test spoločnosti, ako sa dokáže vzoprieť dnešným politikom, ktorí so šarmom diktátora dokázali opäť rozhnevať ľudí. Ako sa im to podarilo? V prvom rade je to zbabelosť, ktorá poháňa radových poslancov schvaľovať nezákonnosť a obhajovať jediného človeka, premiéra Slovenskej republiky, Igora Matoviča. Politika, ktorému napriek tomu, že sám používa tony slov na vyjadrenie jednoduchej vety, pravdepodobne už nikto nerozumie. Pomaly sa stáva „kolom v plote“, podobne, ako pred 17. novembrom 1989 vtedajší generálny tajomník Komunistickej strany Československa Miloš Jakeš. Dejiny sa nevracajú späť, len sa opakujú. Nepoučení a nepoučiteľní nasadnú na „Loď, ktorá sa plaví do neznáma“ a „ktorú kapitán už dávno opustil“. Martin Sarvaš, slovenský textár a skupina rockerov okolo Maťa Ďurindu a Peciho Uherčíka už vtedy, v roku 1989, pesničkou vyjadrili historickú pravdu. Aj 17. novembra 2020 bude vládnuť novembrový chlad, možno s prívalom očisťujúceho dažďa. Rovnako, ako v roku 1989, do ulíc vyjdú ľudia, budú protestovať a žiadať zmenu. Až na malý detail. Pred tridsaťjeden rokmi občania chceli demokraciu. Nie preto, aby sa dostali k moci, ale aby mohli byť pri tom, keď sa o nej rozhoduje.  Kňažko, Budaj, Hoffman, Filip, superstars Nežnej revolúcie si „sľubovali lásku“. Máme, čo sme si sľúbili? Máme to, čo sme očakávali od demokratických volieb? Určite s láskou to nemá nič spoločné. Tridsať rokov čakania na zázrak nevyšlo. Bola potrebná svetová pandémia Corona vírusu, aby si ľudia uvedomili, aké je dôležité rozhodnúť sa, komu dať do rúk moc. Možno len dúfať, že si po tridsiatich rokoch uvedomili túto nečestnú hru.  Už pred dvoma rokmi, po rituálnej vražde mladého novinára a jeho družky, sa zaplnili námestia. Vtedy boli organizátormi protestov tí, ktorí dnes sedia v poslaneckých laviciach. Bol to prvý masívny pokus o vyjadrenie nespokojnosti od roku 1989. Aj ten bol zmanipulovaný na podporu podvodníka v prezidentskom paláci. Zmena znamenala zradu.

„17. novembra 2020, Hodžovo námestie, pred prezidentským palácom, o 16. hod.“ ďalší pokus o vyjadrenie protestu občanov. Pokiaľ v roku 1989 boli námestia presýtené empatiou a nadšením, v roku 2020 to bude nenávisť a agresivita. Niet sa čo čudovať. Dejiny sa nevracajú, len sa opakujú. Pokiaľ  vtedajší politici si uvedomili svoju prehru bez násilia, policajtov a armády, Igor Matovič a jeho akčná trojka začali zbrojiť. Ich výbava je pestrá. Od vyhlásenia núdzového stavu a zákazu zhromažďovania, cez políciu až po armádu sa chystajú ubrániť svoje kreslá. Kam sme sa to dostali? Žeby k novému začiatku? Ale s kým? Moderná spoločnosť, a k nej sa hlásime aj my, potrebuje konsenzus, dohovor, ako budeme spolunažívať, aby sme nemuseli opäť začínať od kyjakov a kameňov. Riešenie konfliktov a spôsob života upravujú dobré zákony. Je to jediná šanca, ako sa ubrániť proti samým sebe. Je to paradox, ale najväčším nebezpečenstvom pre človeka je človek. Príroda sa riadi svojimi zákonmi.

„17. novembra, Hodžovo námestie, pred prezidentským palácom, o 16. hod." s rizikom zásahu bezpečnostných zložiek, zatýkania, možno aj rán obuškom, sa môže skončiť demonštrácia, ktorú údajne organizujú skinheadi, fašisti a konšpirátori. Je to tak? Majú elektronické letáky s výzvou k odporu v rukách len extrémisti? Aspoň súčasný premiér a jeho otrocká koalícia to tvrdí s prísľubom tvrdej odvety. Potom prečo správu o novembri 2020 rozosielajú aj slušní občania Slovenska a je im jedno, kto sa na nepovolenej demonštrácii zúčastní? Netreba dlho pátrať a vytvárať konšpiračné teórie o spiknutí nečistých síl. Demonštráciu zvolal sám premiér Igor Matovič svojim spôsobom vládnutia, neriešením napätej situácie a nekonečným hľadaním triedneho nepriateľa. On chce priamo na ulici dokázať, že jeho tvrdenie o nepriateľoch štátu sa naplní. Sú to všetci tí, ktorí sa vraj nechajú manipulovať fašistami, extrémistami a v posledných dňoch aj opozičnými a mimoparlamentnými stranami. Neberie do úvahy tisíce tých, ktorým bez primeranej pomoci zakázal poskytovať služby v reštauráciách, hoteloch, športoviskách, kinách, divadlách a na koncertoch.  Tí nepotrebujú opozičných politikov, fašistov a extrémistov, aby vyjadrili svoj nesúhlas s vládnutím Igora Matoviča, odborníka na všetko,. Protest by sa dal vyjadriť aj iným spôsobom, kultúrnejšie, rozumnejšie. To však premiérovi, ktorý pozná len ulicu, nevyhovuje. Všetkých bez rozdielu svojimi vyjadreniami vyháňa na ulicu, jediné miesto, ktoré pozná ešte zo svojho predchádzajúceho pôsobenia v politike. Opäť sa ozvala jeho patologická stratégia obviniť všetkých, ktorí tam vyjadria svoj protest. Mýli sa. 17. november 2020 nebude o ňom a tých zlých, bude o premiérovi a všetkých ostatných.

ALEBO! Igor Matovič má šancu požiadať tých, ktorým bez akejkoľvek pomoci zakázal robiť koncerty, divadelné predstavenia a filmové premiéry, aby mu z antigenových testov za 43 miliónov eur postavili pódium, ozvučili celý priestor námestia na to, aby v žiare reflektorov sám na scéne dokázal obhájiť všetko to, čo doteraz urobil. Pod pódiom budú stáť všetci bludári, židojaštery, pseudovedátori, extrémisti, konšpirátori, fašisti spolu s nezaradenými divákmi  a budú sledovať posledný monológ kráľa Leara. Sám, v dvojúlohe kráľa a šaša, tragikomicky a kajúcne zhodnotí svoje obludné pôsobenie od marca 2020 a odíde. Je to len Utópia?

„Dňa 17. novembra, Hodžovo námestie, pred prezidentským palácom, o 16. hod.“ sa určite nič neskončí. Pred prezidentským palácom nebude stáť javisko a na ňom sa nebude vynímať postava premiéra vlády Slovenskej republiky. Budú tam len tí, ktorí nemajú inú možnosť, len protestovať.

Ľubo Belák

14.11.2020

Pán premiér Matovič, musíte chcieť!

Lubo 11 obcankaZdá sa vám toto tvrdenie čudné? Aj mne. Buď niečo chcem, alebo nechcem. Ale musieť chcieť je pre mňa skôr oxymoron, ako logický výraz. Používa sa príkaz „To musíš vidieť!“, alebo „Musím vám to uznať!“, ale nemôžem chcieť, čo musím. Pán premiér, dokázali ste, že aj výraz „musíš chcieť“ sa odteraz stáva základnou výbavou slovenčiny. Ste lepší ako „veľký kombinátor“ Ostap Bender. Prečo?

Čítať ďalej: Pán premiér Matovič, musíte chcieť!

Pani ministerka kultúry, netrápte sa, odíďte!

Lubo 11 obcankaBolo to koncom júla, keď ma situácia na Slovensku, presnejšie medzi divadelníkmi, muzikantami, tanečníkmi a ostatnými, ktorí sa venujú umeleckej práci, prinútila požiadať ministerku kultúry o osobné stretnutie. Po nejakom čase som namiesto očakávanej odpovede, kladnej alebo zápornej, dostal email od pána Sopka, ktorý sa mi predstavil ako poradca pani ministerky. Ponúkol mi osobné stretnutie. Pochopil som to. Ministerka ma ako nezaujímavú osobu alibisticky posunula svojmu pobočníkovi, aby sa nepovedalo, že je neprístupná. Bolo to po prvýkrát v mojej umeleckej praxi, keď som na moju žiadosť, smerovanú k ministrovi kultúry nedostal žiadnu priamu odpoveď od adresáta. Moja reakcia bola, ako zvyčajne, priama. Odpísal som pánovi poradcovi, že ak by to mala byť len zdvorilostná návšteva v klube pani ministerky, tak je zbytočné sa stretnúť. Po ubezpečení, že to tak nie je, sme sa stretli. Na jeho otázku, čo ma na ministerstvo privádza, som odpovedal jednou vetou: „Takmer všetko, čo by sa malo na ministerstve kultúry riešiť." Po vyše hodinovom monológu, v ktorom som prešiel od zákona o RTVS, neexistencie Literárneho domu, umeleckých fondov až po štátny zákaz umeleckej činnosti, presnejšie  verejného vystupovania za prítomnosti obecenstva a kritický stav živého umenia na Slovensku, som odchádzal s ubezpečením, že všetko bude tlmočiť pani ministerke. Neviem, či jej pán poradca niečo o našom stretnutí povedal, ale nastalo dlhodobé mlčanie. Až po čase, keď sa na Facebooku rozprúdila rozhorčená diskusia o neudržateľnej situácii v umení, sa zrazu pán poradca ozval s víťazným ospravedlnením za meškanie. Neviem čo zmeškal, pretože aj tak som žiadne vyjadrenie, alebo aspoň náznak akéhokoľvek riešenia, či aspoň ďalších krokov na verejnosti nevidel ani neslýchal.

Čítať ďalej: Pani ministerka kultúry, netrápte sa, odíďte!

Pán premiér Matovič, prosím, prestaňte už konečne plakať

Lubo 11 obcankaPriznám sa, napriek mojej averzii voči politikom, ktorí reprezentujú mafiánov, podvodníkov a hulvátov, mi Vás bolo ľúto. Tak, ako ste so slzami v očiach v marci tohto roku hrdinsky začali naprávať všetky nedostatky bývalej vlády pri zabezpečení ochrany zdravia občanov Slovenska, ani pri štarte druhej vlny pandémie v našej krajine sa Vám nepodarilo udržať si fasádu zamrznutého úsmevu a opäť som tušil,  že sa Vám za rúškom z očí rinú pravé slzy „úprimnosti“.

Čítať ďalej: Pán premiér Matovič, prosím, prestaňte už konečne plakať

Pán premiér Igor Matovič, zastavte sa!

Lubo 11 obcankaViem, že vašim súčasným krédom je poučka „Účel svätí prostriedky“. Nie ste prvý a určite ani posledný, komu vyhovuje správanie hodné Solipistu. Čo, alebo kto to je? V dejinách filozofie to boli páni, mudrlanti, ktorí verili fráze „Ego solus ipse“. Voľne v slovenčine to znamená: „Iba ja“. Takúto nálepku dostávali tí, ktorí neakceptovali zmysluplnosť ľudskej činnosti. Zjednodušene povedané: „Niet nad moju osobnú skúsenosť a pravdu. Tá je skrytá vo mne, a len vo mne“. Vraj kedysi v antike takíto majstri slova vedeli obhájiť neobhájiteľné. Dokonca si z toho urobili dobre vynášajúcu živnosť. Horšie je to, ak začne ovplyvňovať spoločenský život a morálku.

Čítať ďalej: Pán premiér Igor Matovič, zastavte sa!

Pán premiér Matovič, prosím vás, spamätajte sa!

Lubo 11 obcanka

Dni vášho vládnutia sú naplnené starostlivosťou o nás, občanov Slovenskej republiky. Pripomínam to preto, aby ste si uvedomili, že ide o Slovensko, ktoré je v Európe a píše sa rok 2020. Dosť vysoké číslo na to, aby sme sa doma nesprávali ako vo feudalizme za vlády Jeho veličenstva Igora Matoviča, ktorý si pomýlil letopočet. Uvedomte si však jeden malý rozdiel. Pokiaľ v stredoveku sa koruna dedila z pokolenia na pokolenie, v súčasnosti ju dostáva na hlavu víťaz spoločenskej hry na demokraciu. Ak neviete, o čom hovorím, stačí si prečítať útly zošit s názvom Ústava Slovenskej republiky. Teda nie kráľovstvo, ani konštitučná monarchia, ale nefalšovaná vláda ľudu. Po rokoch viem, že táto politologická metafora je v rukách politikov len bonmotom, ktorý sa používa pri prejavoch. Našťastie politici, bez ktorých sa žiaľ nezaobídeme, sú v menšine. Všetci ostatní sme občanmi druhej kategórie. Na pár okamihov vám prepožičiavame moc, ktorú si vlastne ani nezaslúžite. Popravde, tento raz je to len čudná odmena za váš neúnavný boj bývalého opozičného poslanca, ktorý niekoľko rokov znepríjemňoval parlamentný život. Presnejšie tým, ktorí boli vtedy pri koryte. Teraz ste pri ňom vy. Začínate sa pomaly meniť na jednu z ústredných postáv Orwellovho literárneho príbehu Zvieracia farma (1945). Prečítajte si ho, je stále aktuálny.

Ľudia vašej facebookovej vlády začínajú mať dosť. Všetky predsavzatia a sľuby, ktoré ste dávali svojim voličom sa pomaly ale iste menia na historický materiál v múzeu atrakcií. Na poprednom mieste o pár rokov budú návštevníci obdivovať vystavené rúško, ktoré ste nosili v čase „corona krízy“. V múzeu sa však nenájde rúško, ktoré by mal podľa všetkého nosiť aj premiér Robert Fico v roku 2009, kedy sme na Slovensku zažili prítomnosť a ohrozenie pandemického vírusu A(H1N1). Pre porovnanie hovoria čísla. V rokoch 2009 -2010 bolo celkove 1 210 laboratórne potvrdených prípadov. V štatistike úmrtí sa zaznamenáva 91 úmrtí na SARI, z toho v 66 prípadoch išlo aj o ďalšie pridružené ochorenia. V roku 2020 je ku dnešnému dňu evidovaných 1 522 nakazených a 28 úmrtí. Všetky údaje z roku 2009 sú od pána Mgr. RNDr. MUDr. Jána Mikasa PhD, ktorý sa aj v roku 2020 postavil na čelo kolégia odborníkov. Rozdiel napriek podobným číslam, ktoré nevykazujú výšku hodnú pandémii, je propagandou vyvolaný strach z neznámeho. Tým druhým rozdielom je prístup vtedajšej vlády k nebezpečiu pandemického ochorenia. Nie pandémie, tá sa pohybuje v iných číslach presahujúcich milióny mŕtvych a miliardy nakazených. Áno, viaceré krajiny to položilo na kolená. U nás sa nás na kolená snaží položiť vlastný premiér.

Už vás vidím so slzami v očiach, ako argumentujete proti tomuto porovnaniu rozkrádaním štátu Ficovou mafiou. Keď kradli, treba ich dať do basy. Aj to ste sľúbili svojim voličom. Teraz máte na to dokonca poverenie od ľudu tejto krajiny nastoliť na Slovensku spravodlivosť. Iba ak ste si vtedy nevymýšľali rovnako ako dnes. Chrlíte vyhlásenia, ktoré sú nezrozumiteľné, zavádzajúce a rozporuplné. Vaše rozhodnutia sú neraz postavené na hlavu. Pritom sa zakrývate plášťom, alebo skôr kobercom odborníkov, pod ktorý zametáte iné názory. Akoby ste za nič nemohli. To oni, odborníci sú na vine, že ľudia strácajú prácu a mnohí už niekoľko mesiacov nezarobili ani cent. Stačilo by vám na mesiac 100 €? Určite nie. Nie jedna mladá rodina s tým však musí vystačiť. Väčšina akýchsi opatrení zostáva len vo forme vyhlásení a vychvaľovania sa, ako vláda pomáha občanom. Zabudla však, že aj občania sú ľudia.

Židovskému národu stačilo desať zákonov, vtedy to bolo priamo od Boha, aby vedel žiť v usporiadanej a bohabojnej spoločnosti. Dnes máme zákony. Jedným z nich je Ústavný zákon, na ktorého obsahu sa zhodla väčšina národa. Vo vašich rukách sa žiaľ aj tie Mojžišove zákony obracajú v hrobe. To, že pre vás zákon a demokracia nič neznamená, ste dokázali aj tým, ako a cez koho ste vstúpili do politiky. Založením politickej strany, ktorá sa skôr podobá spoločnosti s ručením obmedzeným, ste zrušili zmysel zakladania strán. Strany nevznikajú pre jej vodcov, ale pre vôľu združovať sa pre spoločný cieľ. Ten váš je jasný. Mať osobnú moc a robiť si s ňou čo chcete. Do parlamentu ste si priviedli skupinu nečitateľných postavičiek a hneď na úvod ste im dali podpísať hanebný dohovor, pri ktorom sa zriekajú podstaty parlamentnej demokracie. Práva, ale aj povinnosti hlasovať podľa svojho vlastného svedomia. Pri jednom z facebookových komunikácií sa k tom neprozreteľne priznala aj jedna z vašich OĽANO poslankýň. Do vlády sa vám podarilo rovnakým spôsobom priviesť ministrov s extrémistickými názormi, ktoré uplatňujú vo svojej práci. Začalo sa s hromadným vyhadzovaním kompetentných profesionálov, ktorých ste lusknutím prsta vymenili za poslušných učňov. Vytvorili ste umelé nové ministerstvo, len preto, aby zástupkyňa koaličnej strany mala dobre platené miesto. Svoju „nezmieriteľnosť“ s míňaním štátnych peňazí ste dokázali hneď v prvých dňoch vládnutia predraženým nákupom respirátorov. Zakázali ste bezdôvodne umelcom hrať, spievať a tancovať pred publikom. Celú spoločnosť ste odsúdili k vysedávaniu pri počítačoch. Vrelo ste uvítali možnosť vyhlásiť mimoriadny stav, ktorý vám uvoľnil ruky, ktoré ste ale vzápätí iným zaväzovali. Vaše pseudoargumenty sú len bonmotmi a vyhlásenia karanténnych opatrení len talk show pred televíznymi kamerami. Žiadna legitimita, uplatňovanie práva a konsenzu. Len ja a moje alter ego. To je vaše svedomie.

Vážený Pán premiér, Jeho veličenstvo Igor Matovič, máte síce za sebou len 73 dní vládnutia, stihli ste však toho urobiť veľa. Určite sú to dni, ktoré vám nikto nezávidí. Mali ste možnosť ukázať, že ste pripravený byť dobrým premiérom dobrej vlády svojho národa. To, ako ste sa správali a kam ste ľudí na Slovensku doviedli, vám určite občania do centa zrátajú. Len aby to neskončilo tak, že nebudú mať možnosť zaplatiť ani váš dlh. Spamätajte sa!

Ľubo Belák

2.6.2020

 

 

 

 

 

 

 

Dnešný dátum

streda, 2 december 2020
06:27:37

Návštevníci

Práve tu je 22 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Novinky

Vážený pán premiér Matovič, nezvolávajte demonštráciu na 17. novembra! Vážený pán premiér Matovič, nezvolávajte demonštráciu na 17. novembra! 2020-11-15 - „Dňa 17. novembra, Hodžovo námestie, pred prezidentským... Čítaj viac
Pán premiér Matovič, musíte chcieť! Pán premiér Matovič, musíte chcieť! 2020-11-02 - Zdá sa vám toto tvrdenie čudné? Aj mne. Buď niečo chcem,... Čítaj viac
Pani ministerka kultúry, netrápte sa, odíďte! Pani ministerka kultúry, netrápte sa, odíďte! 2020-10-09 - Bolo to koncom júla, keď ma situácia na Slovensku, presnejšie... Čítaj viac
Michal Belák - Storočnica 2020-09-29 - Michal Belák (*29.IX.1920 Bučany-†16.III.1981 Bratislav... Čítaj viac
Pán premiér Matovič, prosím, prestaňte už konečne plakať Pán premiér Matovič, prosím, prestaňte už konečne plakať 2020-09-27 - Priznám sa, napriek mojej averzii voči politikom, ktorí r... Čítaj viac

JEvents Calendar

December 2020
S M T W T F S
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2