Čierne na bielom - predaj

Predaj * Martinus * ArtForum Pantarhei

Objednávka CD Bigbíťák

Objednávka CD
CD Bigbíťák

Návštevnosť

457355
DnesDnes31
VčeraVčera114
Tento týždeňTento týždeň334
Tento mesiacTento mesiac1334
CelkoveCelkove457355

Čitáreň

Video vyhľadávanie

Foto

Pán premiér Matovič, prosím vás, neplačte!

Lubo 11 obcankaVážený pán premiér, priznám sa, nebol som váš volič, ani volič Smeru či Kotlebovcov. Napriek tomu som prijal s pokorou, že vám občania Slovenska dali svoj hlas. Hovorí sa „Hlas ľudu, hlas Boží.“ Na tom nič nezmením.

Žiaľ po dnešnej televíznej nedeli v karanténe a pri sledovaní vašich vystúpení som nadobudol presvedčenie, že ste urobili chybu. Nie politickú. Tú si žiadny politik neprizná. Nepriznali ste si, že trpíte osobnostnou poruchou, ktorá je nebezpečná. Na porovnanie by som pripomenul moju babku. Podobne ako vy, aj ona sa narodila v trnavskom kraji. Presnejšie žila v Bučanoch, pár kilometrov od Trnavy. Príbeh nie je dlhý. Keď sa v minulom storočí ocitla v problémoch, namiesto toho, aby sa s tým vyrovnala, začala horekovať a spínať rukami so slovami „Ježiši Kriste, Svatý Jozef!...a rozplakala sa.

Čítať ďalej: Pán premiér Matovič, prosím vás, neplačte!

Igor „Luther“ Matovič a jeho “demokratická” koalícia

Lubo 11 obcankaVzbura davov od José Ortega y Gasset (1930), jedno z kľúčových diel, v ktorom španielsky mysliteľ analyzoval „davového človeka“, vzniklo v čase, keď sa Coca-cola začala predávať v sklenených fľašiach, rodili sa prvé elektrofonické gitary Gibson a Európu zachvátil syndróm národného socializmu.

Napriek takmer sto rokom od úvah významného filozofa sú jeho myšlienky stále aktuálne. V prvom rade mu išlo o Európu, ktorej blízku budúcnosť videl s obavami. Bol presvedčený, že úloha kontinentu je vo svete nenahraditeľná. Keby došlo k jej totálnemu úpadku, skončil by aj celý svet vo všeobecnom barbarstve, v duchovnej „neplodnosti“ a nemravnosti.  Napriek tomu vyjadril presvedčenie, že pokiaľ by Európania s novými ideami našli v sebe novú „renesančnú“ vieru v seba, stanú sa opäť silnými, odvážnymi a húževnatými. Davy sú všade! Potláčajú všetko, čo je iné a individuálne. Dav má podľa Gasseta podobu materiálnej bezstarostnosti. Dnes si môže robiť čo chce a štát mu s tým dokonale pomáha. Potiaľ názor filozofa, a čo s tým má spoločné dnešok?

Čítať ďalej: Igor „Luther“ Matovič a jeho “demokratická” koalícia

Kotleba, Kiska, Kňažko, politici, pokrytectvo a sloboda slova

Lubo 11 obcankaRozpálené Slovensko pomaly pripomína rímske Koloseum s gladiátorskými hrami. Ruleta, ktorú rozkrútili politici sa už nedá nazývať politickou súťažou. Obeťou a zároveň rukojemníkom ich krutých hier je verejnosť. Vo svojich vyjadreniach sa dostali za hranicu svojho územia, a tým je parlament. Pomaly už nie je miesto, kde netrčí aspoň slama z niektorej politickej strany. Dostali sa aj do ponuky detských rozprávok na internete. Čo ponúkajú? SLOVÁ.

Čítať ďalej: Kotleba, Kiska, Kňažko, politici, pokrytectvo a sloboda slova

Moje Nežné, revolučné spomínanie

Lubo 11 obcankaPrešla jar, leto ubehlo ako povodeň a ani sme sa nenazdali, je tu Nežná revolúcia. Presnejšie akési oslavy výročia udalostí z roku 1989. Keď mi niekto v šesťdesiatych rokoch rozprával o Druhej svetovej vojne a Slovenskom národnom povstaní, zdalo sa mi to až príliš dávno na to, aby som to bral vážne. Niečo sa zmenilo. To niečo som ja. Na moje dvadsiate narodeniny si už nepamätám a moje športové výkony sú len matné spomienky na smiešne pohyby.

Čítať ďalej: Moje Nežné, revolučné spomínanie

Dnešný dátum

štvrtok, 9 apríl 2020
12:20:03

Návštevníci

Práve tu je 54 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Novinky

Zdeněk Sychra - Rozlúčka s priateľom Zdeněk Sychra - Rozlúčka s priateľom 2020-04-03 - Zdenko, tvoj odchod ma nielen prekvapil ale aj sklamal. Rátal... Čítaj viac
Pán premiér Matovič, prosím vás, neplačte! Pán premiér Matovič, prosím vás, neplačte! 2020-03-22 - Vážený pán premiér, priznám sa, nebol som váš volič,... Čítaj viac
Igor „Luther“ Matovič a jeho “demokratická” koalícia Igor „Luther“ Matovič a jeho “demokratická” koalícia 2020-03-07 - Vzbura davov od José Ortega y Gasset (1930), jedno z k... Čítaj viac
Kotleba, Kiska, Kňažko, politici, pokrytectvo a sloboda slova Kotleba, Kiska, Kňažko, politici, pokrytectvo a sloboda slova 2020-02-02 - Rozpálené Slovensko pomaly pripomína rímske Koloseum s&n... Čítaj viac

JEvents Calendar

April 2020
S M T W T F S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2