Pozývam všetkých na okružnú cestu po mojom živote. Nie že by bol niečím výnimočný, ale nechcem byť na tejto ceste sám.
Internet je dnes pre mnohých jediným spôsobom ako sa stretávať s ľuďmi, vymieňať si názory a tak trochu si aj posťažovať. Pre mňa je to jeden z novodobých spôsobov poznania. Keď sa chcem porozprávať s priateľom tak ho radšej pozvem na pohár vína, prípadne kávy.
Preto je moja webová stránka tak trochu zrkadlom mojej práce a názorov, ktoré nemusia a ani neboli geniálne, naopak niekedy až zarážajúco naivné. Ale taký je človek. Géniovia žijú iba v memoároch a v tradícii.
Niekedy mám pocit, najmä keď sa pozriem späť, že som prežil niekoľko životov a už ma na tomto svete nič neprekvapí. Viem, je to len nostalgia za tým, čo bolo, pri čom som bol aj ja a kde som stretol veľa nových ľudí, v nových prostrediach a situáciách. Je stále čo objavovať, čomusi sa priučiť. Práve vtedy mám pocit, že som malé dieťa a priznám sa, veľmi rád sa tajne vo vnútri správam ako puberťák.
Ponúkam informácie nielen o tom, čo som vytvoril, ale aj práce svojich priateľov alebo ľudí, ktorých si vážim. Viem, že tu nebudeme naveky a je dobre si zalistovať v denníku osudov každého človeka.
BIGBÍŤÁK
SLOVÁ
Koncertný život v Hamburgu
Vážené dámy a páni,
chcem sa s Vami podeliť o jeden u zážitok v rámci koncertného života v Hamburgu. 20. septembra 2009 sa konal otvárací koncert Hamburských symfonikov – uvedenie dirigenta Jeffrey Tate-ho do jeho novej funkcie šéfdirigenta spomínaného umeleckého telesa. Na programe bol Benjamin Britten: War Requiem. Okrem orchestra účinkovali spevácke zbory Latvija, Zbor severonemeckého rozhlasu a Bratislavský chlapčenský zbor pod vedením pani M. Rovňákovej.
V preplnenej hamburskej hudobnej sále – Laeizhalle – malo predstavenie a všetci účinkujúci skutočne obrovský úspech, a to je už čo povedať pri takom náročnom publiku, aké je v Hamburgu. Za všetky ohlasy v miestnej tlači uvediem len Hamburský večerník (Hamburger Abendblatt), ktorý je jeden z najčítanejších denníkov na slušnej úrovni: „....bolo veľkým štastím počuť účinkujúce zbory ... čisto (glasklar) a precízne spieval Chlapčenský zbor z Bratislavy. Skutočnosť, že účinkujúci pochádzali z rôznych krajín, zodpovedalo určite aj predstavám B. Brittena pri tvorbe skladby.“ (voľný preklad)
Daniela Luth
Honorárny konzulát Slovenskej Republiky
v Hamburgu