Objednávka CD Bigbíťák

Objednávka CD
CD Bigbíťák - cena 6€

Návštevnosť

276386
DnesDnes267
VčeraVčera674
Tento týždeňTento týždeň1722
Tento mesiacTento mesiac12438
CelkoveCelkove276386

Čitáreň

Video vyhľadávanie

Foto

Videogaléria

 

lubo4

Pozývam všetkých na okružnú cestu po mojom živote. Nie že by bol niečím výnimočný, ale nechcem byť na tejto ceste sám.
Internet je dnes pre mnohých jediným spôsobom ako sa stretávať s ľuďmi, vymieňať si názory a tak trochu si aj posťažovať. Pre mňa je to jeden z novodobých spôsobov poznania. Keď sa chcem porozprávať s priateľom tak ho radšej pozvem na pohár vína, prípadne kávy.
Preto je moja webová stránka tak trochu zrkadlom mojej práce a názorov, ktoré nemusia a ani neboli geniálne, naopak niekedy až zarážajúco naivné. Ale taký je človek. Géniovia žijú iba v memoároch a v tradícii.
Niekedy mám pocit, najmä keď sa pozriem späť, že som prežil niekoľko životov a už ma na tomto svete nič neprekvapí. Viem, je to len nostalgia za tým, čo bolo, pri čom som bol aj ja a kde som stretol veľa nových ľudí, v nových prostrediach a situáciách. Je stále čo objavovať, čomusi sa priučiť. Práve vtedy mám pocit, že som malé dieťa a priznám sa, veľmi rád sa tajne vo vnútri správam ako puberťák.
Ponúkam informácie nielen o tom, čo som vytvoril, ale aj práce svojich priateľov alebo ľudí, ktorých si vážim. Viem, že tu nebudeme naveky a je dobre si zalistovať v denníku osudov každého človeka.

 

 

 

 

 

Objednávka CD - Bigbíťák (6€)

Predna strana Bigbitak web

 

Októbrový krst LP platne The Players

Belak a Barina web4. októbra pred 60timi rokmi vypustili prvú družicu zeme, Sputnik, pred 70rimi rokmi sa narodil Dežo Ursíny a pred 50timi rokmi sa rozpadla bratislavská bigbítová skupina The Players. Nestihli ani vydať svoju vlasnú LP. Zanechali dve EP platne a viacero nahrávok v Československom rozhlase. Peter Haruštiak sa podujal všetky nahrávky pozbierať, remastrovať a vydať na klasickej vinylovej platni. Práve v spomínaný deň sa stretli bývalí členovia skupiny The Players, Jožo Barina, Ľubo Belák a Ľubo Dolinský, aby túto LP po 50tich rokoch uviedli do života.

V Art kafé Scherz na Palisádoch opäť zaznela hudba skupiny The Shadows, britskej skupiny zo začiatkov 60tich rokov, ktorá bola vzorom aj pre vznik The Players. O oživenie gitarovej inštrumentálnej hudby sa postarala skupina The Gasoleds, ktorá si špeciálne pre tento večer požičala názov The Old Shadows. Zaznela klasika, Apache, Kon-Tiki, F.B.I., Atlantis, Dance On a mnohé ďašie. Jožko Barina si priviedol skupinu Živé kvety so speváčkou Luciou Piussi. V neopakovateľnej atmosfére Art klubu zaznela najslávnejšia pieseň Šťastie. Potom už prišli na rad The Players 2017. Muzikanti, Vojto Shcherhaufer, sprievodná gitara, Mareka Geša, bicie, Peci Uherčík - basgitara a Michal Kujan, sólová gitara, špeciálne pre tento večer nacvičili väčšinu skladieb skupiny The Players, ktoré sa objavili aj na novej LP platni. Skupinu pri skladbe Rozmýšľanie v samote doplnil Martin Valihora, bicie, ktorý zároveň pokrstil a uviedol do života platňu skupiny The Players netypicky - kofolou. Brnianske vydavateľstvo INDIES HAPPY TRAILS ju ešte horúcu priviezlo priamo do Bratislavy, takže si návštevníci koncertu mohli staro novú LP priamo zakúpiť. Celý večer sprevádzal pôvodný člen skupiny Ľubo Belák. V úvode zaspieval svoju pieseň zo svojho albumu Bigbíťák, Pieseň z papiera, ktorou navodil atmosféru spomienok na mladosť a šesťdesiate roky. Rovnako aj pôvodný bubeník skupiny Ľubo Dolinský prehral svoju skladbu Konflikt Rap z USB kľúča. Nabitá kaviareň sa až po strop naplnila spomienkami a emóciami, ktoré všetkých vrátili späť do minulého storočia.

Bratislava 6. októbra 2017

Predaj platne The Players

Players 2017 Peci Michal Vojto webPlayers 2017 Rozmyslanie v samote webPlayers 2017 Martin webBarina Stastie webKrst platne webBarina Piussi webScherz publikumOld Shadows webScherz 4Scherz 3

Dnešný dátum

streda, 21 február 2018
17:46:53

Návštevníci

Práve tu je 308 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Novinky

Petržalské noviny - rozhovor Petržalské noviny - rozhovor 2018-02-16 -   Pôvodné odpovede na otázky Petržalské noviny Aký... Čítaj viac
ESET - príbeh pokračuje 2018-02-10 - Ministerstvo zahraničných vecí Ruskej federácie vydalo 7.... Čítaj viac
ESET, www.politickestrany.sk, vygooglený prezident a konšpiračné teórie ESET, www.politickestrany.sk, vygooglený prezident a konšpiračné teórie 2018-02-08 - Sedím pri počítači, googlujem....a nie je mi dobre. Na rozdiel... Čítaj viac
Televízne grilovanie Zemana a Drahoša Televízne grilovanie Zemana a Drahoša 2018-01-26 - Obľúbenou zábavou na spoločenských garden partys je nesporne... Čítaj viac

JEvents Calendar

February 2018
S M T W T F S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3

Videogaléria